Kamień ogrodowy:

Kamień Serpentynit:

Niezwykle ładny kamień ogrodowy, wytrzymały na warunki atmosferyczne. Świetnie nadaje się do umacniania bardzo stromych skarp. Może być również stosowany w oczkach wodnych. Jego piękne barwy i odcienie dodają uroku każdej kompozycji roślinnej w której jest stosowany. Jest dostępny w wielkościach od 10cm do 150cm. (Występują również głazy 1-5 ton).

Łupek Łyszczykowy:

Kamień ogrodowy, wytrzymały na warunki atmosferyczne a zarazem łatwy w obróbce. Doskonale nadaje się do budowy oczek wodnych, na ścieżki kamienne typu „kacze łapy”, palisady oddzielające trawniki od rabat z roślinami oraz schody terenowe na skarpach. Występuje w formie małych łupków (20cm x 20cm), a także bardzo dużych (200cm x 120cm).

Kamień Łupek Kwarcytowy:

Kamień występujący w odcieniach kremowo-białych, a czasami nawet w kolorze jasno różowym i czerwonym. Doskonale nadaje się do budowy ścieżek ogrodowych, schodów na skarpach oraz kaskad wodnych. Jego zaletą jest również fakt, iż jest on bardzo łatwo obrabialny do pożądanych kształtów. Występuje w wielkościach od 20-30cm aż  do 150cm ( głazy ważą od 1-1,5 tony )

Żwir ozdobny rzeczny (otoczak):

Jest to otoczak o rozmiarach od 8cm do 16cm oraz od 16cm do 32cm. Proces segregacji rozmiarów pozbawia go wszelkiego rodzaju ziaren pasku czy też mułu rzecznego. Jest materiałem twardym o kremowo-białych przebarwieniach. Nie zmiania swojego koloru pod wpływem warunków atmosferycznych i nie pokrywa się zielonym nalotem. Świetnie komponuje się w rabatach z zielenią roślin i traw.

Kora kamienna „Gnejs”:

Kamień bardzo dobrze zastępujący korę sosnową zarówno w ogrodach przydomowych jak również terenach zielonych na obszarach miast i gmin. Jego twarda struktura, a także piękne barwy pozwalają na szerokie zastosowanie. Występuje w rozmiarach od 6cm do 15cm.

Zobacz również: kamienie ozdobne